Pozor na inzeráty na obor financí

23. 02. 2012 | † 16. 03. 2014 | kód autora: Ke0

Každým dnem se na nás hrnou tisíce odpovědí na inzeráty, které si podáme prostřednictvým různých inzertních portálů. Měli bychom si však dát pozor na to, kdo nám odpovídá a na jakou pracovní pozici. Byť i vyučený pekař dostane nabídku makléře (Pineal, Stratton, Phoenix Capital) a nebo také nabídku na MLM (multi-level-marketing). Recenzcí a diskuzí na toto téma najdeme na webu mnoho, předností je však to, jak odhalit podezřele chovající inzerát na portálu jobs.cz, práce.cz, annonce.cz, spechato.cz a hyperinzerce.cz.

Uvedena kontaktní osoba a e-mail:

V poslední době se na uvedených portálech objevují čím dál tím více inzeráty na dané pozice jako je makléř, obchodní zástupce, MLM nabídek apod. . Co je ovšem zarážející je to, kde tito lidé berou drzost aniž by je pracovní či inzertní portály prověřovali v ARES či jiných podobných informací o firmě. Většina z nich uvede jen kontaktní osobu a e-mail. Nikde se nedozvíte o jakou společnost se jedná (někde jsou uvedeny i názvy společností). Těžší je pro uchazeče najít o dotyčných firmách informace (www, IČO, Ares...). Většina z těchto lidí uvede adresu, kam se máte dostavit na pohovor (z 80% je adresa neplatná). Dotazem přes e-mail se Vám již nikdo neozve, proč jste na uvedené adrese nemohli najít dotyčnou společnost. Seriozní firmy si nedávají e-maily v této podobě: office1@seznam.cz, martin.krutak@seznam.cz apod. Většina seriozních firem má e-mail v této podobě: recepce@firma.cz . Už, tak budí pozdřelé chování dotyčných lidí propagující skvělý výdělek (avšak zlatými očmi, neboť skutečnost je opravdu jiná).  Nikdo Vám jen tak bez zkušeností a praxe nenabídne hned první měsíc 30.000,- Kč, druhý a třetí měsíc 60000,- Kč. Jde o podvodné firmy, které snadno nelze na první chvíli odhalit. Až po nějakých zkušenostech.
Ve většině případů Vám personalista oznámí v telefonickém hovoru, že si manager přečetl Váš životopis. Při pohovoru lze zjistit, že to není zdaleka tak velká pravda. Vy neabsolvujete pohovor s dotyčnou osobou, která Vás pozvala na pohovor, ale s úplně někým jiným a navíc k tomu, že dotyčná osoba neustále nahlíží do Vašeho životopisu.

Známé MLM společnosti:

Tyto společnosti se snaží uchazečům namluvit hory doly. Avšak jedná se o pyramidovou hru, kde Vy musíte najít další ovci, která bude nabízet produkty dalším ovcím. Podežřelým chováním je už to, že většina MLM společností vyžaduje vstupní poplatek v řádech tisíců korun. Musíte nakoupit jejich produkty a ty pak prodávat dalším lidem. Nepochopitelné je už i to, že i když objednáte výrobek osobě, která má o to zájem musí tato osoba vložit jakousi nevratnou kauci. Vám se může stát, že i když výrobek u MLM zakoupíte, zůstane Vám stejně ležet ve skříni desítek let. Známou společnosti v MLM je LR. Tato společnost propaguje fantasticky výrobky Aloe Vera a všem se snaží namluvit, jak výrobek skutečně funguje. Naopak, Aloe Vera má jen léčivý účinek. Neléčí jen brzdí na nějakou dobu, ale dotyčný člověk není tak zdaleka úplně zdráv.

 


Zobrazit další články tohoto autora

Další články z rubriky ekonomika-finance

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.